POTAPĚČSKÝ ŠNORCHL ATOMIC AQUATICS SV1 CONTOUR V NĚKOLIKA BARVÁCH

Neohodnoceno
Značka: Atomic Aquatics
Spousta potápěčů nenosí s sebou do vody šnorchl, protože jeho rozměry, neohrabanost a špatná dechová funkce jim přijdou otravné. Použití šnorchlu při ponoru je vhodné pro šetření drahoceného plynu při čekání na hladině u sestupového lana. Jsou i další situace, kdy spolehlivý a výkonný šnorchl je hodnotnou potápěčskou výstrojí. Nové šnorchly Atomic Aquatics SV series redefinují způsob, jakým šnorchl pracuje a pomáhají potápěčům posunout hranice jejich dobrodružství.
Dostupnost Na dotaz
Kód: 801562
1 520 Kč
POTAPĚČSKÝ ŠNORCHL ATOMIC AQUATICS SV1 CONTOUR V NĚKOLIKA BARVÁCH
Neohodnoceno
Značka: Atomic Aquatics
Spousta potápěčů nenosí s sebou do vody šnorchl, protože jeho rozměry, neohrabanost a špatná dechová funkce jim přijdou otravné.
Použití šnorchlu při ponoru je vhodné pro šetření drahoceného plynu při čekání na hladině u sestupového lana. Jsou i další situace, kdy spolehlivý a výkonný šnorchl je hodnotnou potápěčskou výstrojí. Nové šnorchly Atomic Aquatics SV series redefinují způsob, jakým šnorchl pracuje a pomáhají potápěčům posunout hranice jejich dobrodružství.
 

SV? Scupper Valve (Vylévací ventil)
 
Konstrukce vylévacího ventilu na šnorchlech Aromic Aquatics je založena na stejném principu, jako jednosměrné vylévací ventily na lodích. Jestliže se vlna dostane do lodi, vylévací ventil v blízkosti hladiny na zádi jí umožní odtok, a pak se bleskově uzavře, aby nedošlo ke zpětnému nalití. Takto jednoduchý Scupper Valve udržuje palubu suchou.
 

SV: Small & Versatile (Malý a všestranný)
 
Než jsme se pustili do vývoje, zeptali jsme se potápěčů na jejich názory na šnorchly, které jsou na trhu. Nejčastější výtkou byla velikost. Moderní šnorchly se vyvinuly ve velký a těžko ovladatelný kus výstroje. Potápěči rezignovali na nošení šnorchlů, protože jim vadí jejich rozměry, nekomfortnost a nízký výkon. A tak Atomic představil šnorchl, který je malý, proudnicovitý, lehce se vyplachuje a je komfortní při použití.  

SV: Sleek & Valuable (Elegantní a hodnotný)
 
U nás v Atomic Aquatics se vždy snažíme dosáhnout elegantního a senzačního designu, který není jen atraktivní, ale hlavně funkční. Šnorchly SV series nejsou vyjímkou. Hladký a nízký profil zaručuje jednoduché připevnění k masce, uložení jinde na výstroji, ani nezavazí při transportu. Potápěči Atomicu CHTĚJÍ používat SV šnorchly aby ušetřili vzduch v lahvi, nebo aby si zaplavali okolo exotické laguny mezi ponory.

SV Series — jak pracuje? Popis k obrázku
Stejně jednoduše jako jednosměrný odvodňovací ventil na lodi, pracuje i spodní část šnorchlů SV1 a SV2 (semi-dry), která se stará o vypuzení vody. Voda, která nateče přes vrchní část šnorchlu (1) kompletně obteče náústek a vyteče vypouštěcím ventilem (4). Jestliže je jí tolik, že se dostane do vnitřního tubusu (2) umístěného uvnitř těla šnorchlu, který je ukončen malým odvodňovacím ventilem (3) konstruovaným tak, aby voda obtekla náústek a opustila tento prostor (4) bez zbytečného hromadění v nádechovém prostoru. Potápěč jednoduše vydechne a už malý přetlak postačuje k tomu, aby vnitřní tubus zústal suchý. Je to jednoduché, je to efektivní, je to patentované!
Vlastnosti a výhody vysokovýkonných šnorchlů SV series
Scupper Valve je konstruován jako samoodvodňovací a umožňuje dokonalé, nenamáhavé vyčištění.
Posi-lock flex retainer se stará o fixaci pružné sekce a náústku. (1) Náústek ze dvou druhů silikonu zabraňuje „rozžvýkání“ náústku zuby, které omezuje průtok vzduchu. (2) Náústek je možno rotací nastavit do ideální pozice (fixace západkou). (3) Model SV1 má konicky ukončený konec pro snadné dýchání.
SV1 Flex: High-Performance Design s kónickým zakončením
Všechny modely šnorchlů série SV mají ve spodní části umístěný Scupper Valve v náústkové části. Potápěči si pak mohou vybrat ze zakončení nádechové trubice, které vyhobuje jeho potřebám. Model SV1 má kónické zakončení pro maximální průtok vzduchu. SV1 je optimální volbou pro poklidné vody anebo pro rychlé plavání. Přestože voda může natékat přes horní otvor, vnitřní tubus zůstává suchý. Všechna voda, která se zachytí v náústkové části se snadno vyfoukne malým množstvím vzduchu. Flexibilní spodní část nechá klesnout náústek mimo, pokud není používán.
Atomic také vymyslel lepší držák šnorchlu
  • Rychlo odepínací držák šnorchlu má rozsah pohybu 30 stupňů 
  • Posuvný držák má dostatečný prostor pro přesné a pohodlné nastavení bez nastavování na každý ponor.
     
Barvy
Barvy modelů SV1 jsou laděny v souladu s oblíbenými tóny masek SubFrame a Frameless.
Black/Clear, Reef Red, a Neon Yellow.
 
Atomic Aquatics vývojový team (držitel mnoha mezinárodních stylových ocenění) vytvořil šnorchly SV1 a SV2 jako kus výstroje, na který můžete být hrdí. 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: